TOP 9 LIFHAKOV nga kuzhinier profesionistë

2
2066

Çdo dashnore ëndërron të përgatisë kryeveprat e vërteta të kuzhinës dhe të befasojë me aftësitë e saj të të tjerëve. Megjithatë, për të krijuar një shijshëm të vërtetë, ju duhet të dini të gjitha nuancat dhe hollësitë e artit kuzhinës. Në përzgjedhjen tonë të lifhacks sot ju do të gjeni këshilla të dobishme dhe të mësojnë për shumë sekrete të bërë enët e shijshme.

 1. 1. Mëlçia e butë

1. Mëlçia e butë

1. Mëlçia e butë

Nuk ka rëndësi se cilën mëlçi keni, gjëja kryesore është që të jeni në gjendje ta përgatisni siç duhet. Për të mëlçisë kthyer tenderit dhe lëng për të gatuaj ajo duhet të jetë vetëm disa minuta. Sapo mëlçia të ndryshojë ngjyrën, prerë një copë të vogël dhe të shohim nëse ka gjaku brenda saj, nëse jo - gjellë është gati. Kripë mëlçinë në fund të zjarrit.

 1. Rajs me borë të bardhë

2. Rajs me borë të bardhë

2. Rajs me borë të bardhë

Sekreti i bërjes së orizit të thërrmuar është shumë më i lehtë se sa mendoni. Gjëja kryesore për të zgjedhur një oriz të mirë dhe cilësor, dhe se ishte e bardhë si borë, ju duhet të shtoni një uthull të vogël molle në ujë.

 1. Krisur i kripur

3. Krisur i kripur

3. Krisur i kripur

Përgatiteni salcën nga lëngu i shegës, mjaltit dhe konjakut dhe lani me mish para pjekjes.

 1. Frymë hudhrash

4. Frymë hudhrash

4. Frymë hudhrash

Nuk është sekret që hudhra tradhëton gjellën e përpunimit. Megjithatë, pas marrjes së ushqimit të tillë, një aromë e pakëndshme e hudhrave mbetet në zgavrën e gojës. Chefët këshillojnë që të mos hidhin hudhër në një pjatë, por thjesht fshijeni pjatën me hudhër dhe pastaj vendosni ushqim në të.

 1. Arratisje

5. Arratisje

5. Arratisje

Cutlets gatuar do të jetë më e shijshme, në qoftë se në vend të biskota roll ato në arra grimcuar.

 1. Mish lepuri

6. Mish lepuri

6. Mish lepuri

Si mishi lepuri është dietetike, është më mirë të gatuhet në salcë. Përgatitni një salcë domate ose krem ​​dhe shtyjeni mishin në të. Ju gjithashtu mund ta pjekni këtë mish me perime dhe bimë me aromë.

 1. Bimëve të thara ose erëza

7. Bimëve të thara ose erëza

7. Bimëve të thara ose erëza

Për të shijuar pjatën ishte më e ndritshme që ju duhet të skuqni bimët e thata. Për ta bërë këtë, përdorni gjalpë.

 1. Kripë pak në kafe

8. Kripë pak në kafe

8. Kripë pak në kafe

Asgjë nuk zbulon aromën e kafesë, si një majë kripë. Shtoni pak kripë gjatë gatimit të kafesë dhe shijoni shijen e hollë.

 1. Një recetë universale për mish

9. Një recetë universale për mish

9. Një recetë universale për mish

Një pjesë e çdo mishi do të bëhet e mahnitshme dhe e patejkalueshme në shije, nëse spërkatet me vaj ulliri para pjekjes.

Videot më të mira 9 nga kuzhinierët profesionistë

TOP 9 LIFHAKOV nga kuzhinier profesionistë

5 (% 100) 4 votaNdajeni këtë artikull

Lexoni kështu

Si të blini të gjitha mallrat për confectioners, pa lënë shtëpinë?
0
114
A është e mundur që t'i japësh gjizë fëmijës nga dyqani
0
140
Rregullat themelore për bllokim
0
149
Si të gatuaj ose të blej pizza Margherita?
0
326

komente 2

 1. Irina

  Ju i lexoni këto rekomandime dhe menjëherë ndjeni se janë nga profesionistët e biznesit të tyre - nga kuzhinieri! Mësova se herbs dhe erëza të thata duhet të skuqen në mënyrë që të bëhen edhe më të ndritshme, dhe në kafe shtoni pak kripë. Unë e di shumë për kafe, e adhuroj, unë eksperimentoj me të gjitha llojet e aditivëve, dhe tani unë jam gjithashtu një "bastard"! Unë gjithashtu do të provoni arrë breading - me sa duket, është e shijshme!

 2. Andrew

  Këshilla për gatim janë gjithnjë të dobishme për të lexuar, siç thotë shkrimi, jetojnë, mësojnë, ju mund të gjeni diçka që mund të jetë shumë e dobishme. Unë do të doja të shtoj në artikullin e parë në mëlçi është ende e rekomanduar për të hequr filmin nga mëlçisë e mishit të derrit dhe viçi dhe të zhytem në qumësht dhe prerë enët e gjakut.

Emaili juaj nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë të shënuara *

Yandeks.Metrika