Jeta e lartë e 9 për pjekje

1
1994

Ndoshta shumë do të bien dakord që të hanë ëmbëlsira dhe të dëmshme, pasi ato ndikojnë negativisht në shifrën. Por në qoftë se ju nuk abuzojnë shijshme të tilla, por edhe piqem tyre në shtëpi, pa e kimikateve dhe shtesave të ndryshme të dëmshme, pjekje e tillë është e mundur që të kënaq familjen e tij. Zgjedhja e sotme jonë e jetës thatë për ata që gëzon pjekje. Lehtësuar procesin e gatimit dhe të gëzojnë pjekje shijshme dhe aromatik.

 1. Butë e butë

1. Butë e butëKy produkt domosdoshmërisht shtohet në brumë. Megjithatë, nuk është gjithmonë në dorë për të ngrënë gjalpin e konsistencës së nevojshme. Për të lejuar gjalpë të shkrihet më shpejt, prerë në copa të vogla dhe të mbulojë atë me një kavanoz të nxehtë. Pas minutave 5 ju do të jeni në gjendje të shtoni vaj në provë, pasi ajo do të bëhet e butë dhe e butë.

 1. 2. Për çipsin e çokollatës

2. Për çipsin e çokollatësMënyra më e zakonshme për të dekoruar ëmbëlsirat është patate të skuqura çokollate. Mundohuni të hiqni peeler çokollatë patate dhe të shihni se çfarë lloj dekoratë që ju do të merrni.

 1. 3. Proteina pa yolks

3. Proteina pa yolksShumë shpesh receta kërkon ndarjen e këtyre përbërësve. Për ta bërë këtë me sukses përdorni një shishe plastike. Thye vezën, dhe pastaj tërheq verdhë veze me qafën.

 1. Kur nuk ka shiringë ëmbëlsirash

4. Kur nuk ka shiringë ëmbëlsirashNdonjëherë harrojmë të blejmë një gjë të tillë të nevojshme si një shiringë ëmbëlsirash. Një qese plastike do të vijë në shpëtim, një cep i të cilit duhet të pritet. Dhe në qoftë se ju bëni një vrimë me denticles, krem ​​extruded do të kthehet të ribbed.

 1. Pjatë universale për pjekje

5. Pjatë universale për pjekjeA keni vetëm një formë? Bëni një sferë prej letre, dhe ajo do të marrë madhësinë që ju nevojitet.

 1. Rrush dhe arra janë gjithmonë në krye

6. Rrush dhe arra janë gjithmonë në kryeShpesh këto përbërës zhyten në fund të brumit. Rrokulliset ato paraprakisht në miell - kjo do t'i shpërndajë ato në mënyrë të barabartë.

 1. Kontrolloni disponibilitetin

7. Kontrolloni disponibilitetinPër të provuar, nëse pjekja është e gatshme është më e mirë me anë të një hell ose një ndeshje. Nëse brumi nuk mbetet në ndeshje, atëherë pjekja mund të nxirret nga furra.

 1. Doreza e dhëmbëve nuk është për qëllimin e synuar

8. Doreza e dhëmbëve nuk është për qëllimin e synuarËshtë shumë e përshtatshme për të prerë ëmbëlsirën me ndihmën e pastërtisë së dhëmbëve. Shtresat e tortës nuk janë të ndara, meqë fije lehtë ul çdo konsistencë.

 1. Ëmbëlsirë e nxehtë e prerë

9. Ëmbëlsirë e nxehtë e prerëNëse keni nevojë për të prerë ëmbëlsirën e nxehtë, ftojeni thikën në frigorifer.

Video TOP 9 lifhaki për pjekje

Jeta e lartë e 9 për pjekje

4 (% 79.09) 22 votaNdajeni këtë artikull
 • 3
 • 1
 • 4
  Aksionet


Lexoni kështu

Si të blini të gjitha mallrat për confectioners, pa lënë shtëpinë?
0
111
A është e mundur që t'i japësh gjizë fëmijës nga dyqani
0
137
Rregullat themelore për bllokim
0
147
Si të gatuaj ose të blej pizza Margherita?
0
325

Koment: 1

 1. Jeta-admin-folës

  1

Emaili juaj nuk do të publikohet. Fushat e kërkuara janë të shënuara *

Yandeks.Metrika